Polub nas!

10 miejsc w których nie powinnaś trzymać telefonu. Naukowcy twierdzą że źle noszony telefon znacznie wpływa na nasze zdrowie!

W dzisiejszych czasach chyba już nie ma osób, które nie posiadają telefonu komórkowego. Widać to z resztą po statystykach, które dobitnie pokazują, że ilość aktywnych telefonów komórkowych wciąż rośnie. Jesteśmy do nich tak przyzwyczajeni, że praktycznie się z nimi nie rozstajemy i zabieramy je wszędzie… nawet pod prysznic czy do łóżka. Jednak czy zastanawiałaś się kiedyś jak sposób noszenia telefonu komórkowego może wpływać na Twoje zdrowie? Okazuje się, że noszenie telefonu w niektórych miejscach może być bardzo niebezpieczne dla Twojego zdrowia oraz dla Twojego urządzenia. Postanowiłyśmy sprawdzić wyniki prac naukowców i powiedzieć Wam, gdzie nie powinnyście trzymać swojego telefonu. Na końcu chcemy Was również przestrzec przed ładowaniem telefonu w łóżku.

 

Tylna kieszeń

 

Noszenie telefonu w ten sposób z pewnością jest wygodne. Jednak wybierając to miejsce, jako miejsce do przechowywania naszego telefonu narażamy się na następujące problemy.

Jeżeli w taki sposób nosisz telefon z dotykowym wyświetlaczem, to warto byś wiedziała, że ten może zareagować. Dlatego nosząc telefon w tylnej kieszeni spodni, możesz przypadkowo do kogoś zadzwonić (np. na policję). Czy wiesz, że ponad 30% telefonów na 911 jest wykonywanych przez przypadek?

Czy odczuwasz może bóle brzucha oraz nóg? Bóle te mogą być konsekwencją noszenia telefonu w tylnej kieszeni Twoich spodni.

Ponadto można z łatwością zapomnieć o urządzeniu i najzwyczajniej w świecie go złamać bądź też zgubić.

 

 

Przednia kieszeń

 

Mężczyźni nie noszą torebek tak jak my, dlatego też naturalnym dla nich jest wkładanie telefonu do swojej przedniej kieszeni. Niestety noszenie telefonu w taki sposób przez mężczyzn bardzo negatywnie wpływa na ich zdrowie. Naukowcy udowodnili, że promieniowanie elektromagnetyczne telefonu znacznie wpływa na ilość oraz jakość spermy. Im dłużej mężczyzna trzyma telefon w swoich spodniach, tym większe jest ryzyko że jego nasienie ucierpi.

 

Stanik

 

Lekarze nie są jeszcze do końca pewni czy promieniowanie wytwarzane przez telefony komórkowe mogą być przyczyną zachorowań na raka. Jednakże według niektórych naukowców, noszenie telefonu w staniku znacznie podnosi ryzyko zachorowań na raka piersi. Dlatego lepiej nie przechowywać tam telefonu… lepiej dmuchać na zimne!

 

 

Na pasku przy biodrach

 

Według naukowców noszenie telefonu komórkowego w okolicy ud wpływa na osłabienie kości biodrowej. Dlatego warto zadbać o swoje kości już teraz i nosić urządzenie w torebce!

 

Kontakt ze skórą

 

Warto unikać kontaktu telefonu komórkowego ze skórą. Za każdym razem kiedy przykładasz telefon do swojego ucha, bakterie z jego ekranu oraz klawiszy są przenoszone na skórę Twojej twarzy, natomiast promieniowanie elektromagnetyczne jest bardzo blisko Twojej głowy. Więc jak zatem mamy rozmawiać przez telefon? Pamiętaj trzymała telefon w lekkim dystansie od swojego ucha… 0.5 – 15 cm będzie wystarczającą odległością.

 

 

Podczas ładowania

 

Nie chodzi o to, że ładowanie telefonu wpływa negatywnie na Twoje zdrowie… no może poza polem elektromagnetycznym gdy jesteś zbyt blisko ładującego się telefonu. Ale lepiej nie zostawiać telefonu w ładowarce na noc, ponieważ telefon zbyt długo znajduje się przy źródle zasilania. Taka praktyka może skrócić życie baterii Twojego telefonu oraz zmniejszyć jej efektywność.

 

Chłodne miejsca

 

Jeżeli na zewnątrz jest zimno, ponieważ temperatura spadła poniżej zera to warto byś zadbała o swój telefon. Pamiętaj byś nie zostawiała go przez długi czas na zewnątrz lub w swoim samochodzie. Różnice temperatur są bardzo szkodliwe dla wszelkiego rodzaju gadżetów. Kiedy wniesiesz urządzenie do z powrotem do ciepłego miejsca, to zacznie się on rozmrażać co bardzo negatywnie wpływa na jego części. Jeżeli często wychodzisz podczas okresów mrozu to warto byś przechowywała telefon w obudowie, która zapobiegnie szybkiemu wychłodzeniu.

 

 

Gorące miejsca

 

Wysokie temperatury są również szkodliwe dla urządzeń elektronicznych. Podczas wysokich temperatur warto jest pamiętać by nie wystawiać telefonu na bezpośredni kontakt ze słońcem. Nie zostawiaj go na plaży, parapecie czy też w samochodzie. Warto też pamiętać by telefon nie miał bezpośredniego kontaktu ze źródłem wysokich temperatur tj. ogień czy piekarnik.

 

Wózek dla dzieci

 

Niektóre mamy w pośpiechu zostawiają swój telefon w dziecięcym wózku. Do teraz istnieje spór pomiędzy naukowcami czy taka praktyka jest bezpieczna. Wyniki niektórych badań naukowych dowodzą, że telefony komórkowe mają wpływ na dzieci i mogą powodować u nich problemy behawioralne tj. nadpobudliwość czy zaburzenia koncentracji.

 

 

Pod poduszką

 

Nigdy, ale to przenigdy nie przechowuj swojego telefonu pod poduszką na której śpisz. I istnieje kilka przyczyn dla których nie powinnaś tego robić:

Współczesne telefony dostarczają nam co chwilę jakieś powiadomienia. Gdy te się wyświetlają, to sprawiają że ekran zaczyna świecić. Niestety takie źródło światła negatywnie wpływa na produkcje melatoniny – a to znów powoduje problemy ze snem. A jak wiemy, sen jest bardzo ważny dla naszego organizmu.

Gdy zbyt długo śpisz ze swoim telefonem to po czasie możesz zauważyć, że często masz bóle głowy lub też jej zawroty. Wszystkiemu winne jest promieniowanie elektromagnetyczne.

Są też przypadki wybuchów lub zapłonu telefonów, a przykrywając telefon poduszką znacznie zwiększamy szansę powstania tego problemu. Pamiętaj że telefon również wydziela ciepło (szczególnie gdy go ładujemy), a to ciepło nie ma jak się wydostać z powodu tkaniny z jakiego wykonana jest poduszka. Najlepiej jakbyś w nocy telefon trzymała z dala od siebie, swojego łóżka oraz z daleka od innych ludzi.

 

Większość z tych porad może wydawać się zaskakująca, ale gdy chodzi o zdrowie to warto jest się stosować nawet do najdziwniejszych praktyk. Podziel się tym artykułem ze swoimi znajomymi, aby również oni wiedzieli jakich błędów unikać w obcowaniu z telefonem.

A wy kochane czytelniczki jak nosicie swój telefon? Napiszcie nam o tym w komentarzu!

Skomentuj