Polub nas!

11 sztuczek które powinien znać każdy rodzic. Dzięki nim będziesz miała chwilę dla siebie, zyskasz spokój ducha a nawet zyskasz nieco rozrywki!

Dzieci wnoszą do naszego życia dużo szczęścia, miłości, śmiechu… a także bólu głowy. Jednak istnieją na świecie rodzice, którzy udowadniają że wyzwanie jakim jest bycie rodzicem może być tak naprawdę czymś ciekawym, ekscytującym czy nawet może być niesamowitą przygodą. Zebrałyśmy dla Was najlepsze sztuczki od genialnych rodziców, które sprawiły że ich życie stało się o wiele prostsze oraz radośniejsze. Może sama zaczniesz niedługo je stosować? 🙂

 

Pusty karton

 

A więc Twoje dziecko jest na etapie malowania? Zbierz kilka pustych kartonów i posadź je w środku. Nie uwierzysz jak dużo radości dziecko będzie miało z tego, że będzie mogło przelać swoją kreatywność na karton.

 

Domowa zjeżdżalnia

 

Przy odrobinie kreatywności będziesz miała sporo czasu dla siebie. Wystarczy że weźmiesz stary karton i zrobisz z niego wewnętrzną zjeżdżalnie dla swoich dzieci. Dzieciaki będą świetnie się bawiły a ty zyskasz dużo czasu dla siebie. Pamiętaj tylko żeby końcówkę zjeżdżalni zabezpieczyć jakimś miękkim materiałem (np. poduszką lub kocami).

 

 

Kłótnie w samochodzie

 

Wystarczy że postawisz pomiędzy dziećmi karton a te przestaną się między sobą kłócić. Zaczną się one zachowywać jakby miały osobne pomieszczenie w samochodzie!

 

Granie w gry

 

Do tego pomysłu wystarczy wziąć kilka kontrolerów i rozdać je swoim dzieciom… ale nie podłączać ich do konsoli. Dzięki temu możesz spokojnie grać godzinami, a one tak naprawdę będą myślały że pokonywane trudności to ich zasługa. Ta sztuczka jest bardzo chętnie stosowana przez wszystkich miłośników gier.

 

 

Łatwiejszy dostęp do zlewu

 

Jeżeli w szafce łazienkowej masz dolną szufladę to możesz ją zmienić na podest do zlewu. Dzięki temu Twoja pociecha będzie mogła łatwiej sięgnąć zlewu.

 

Koncerty muzyczne

 

Posiadając dzieci nie musisz rezygnować ze swoich pragnień i życia osobistego. Możesz nadal chodzić na ulubione koncerty nawet z nim. Wystarczy że użyjesz słuchawek, które dasz dziecku i włączysz w nich muzykę które ono lubi. Dzięki temu również zyskasz chwilę dla siebie i spełnisz swoje marzenia.

 

 

Prześcieradło z gumką na piasku

 

Planujesz dzień na plaży? Nie zapomnij zabrać ze sobą prześcieradła z gumką. Takie rozwiązanie powstrzyma piasek, robactwo i inne rzeczy z daleka od Twojego dziecka.

 

Skarpetki antypoślizgowe

 

Weź farby i daj się ponieść fantazji malując skarpetki swojego dziecka. Dzięki temu rozwiążesz problem ślizgających się skarpetek! Pamiętaj by malunki były grube i szerokie – dzięki temu przyczepność będzie jeszcze lepsza!

 

 

Malowanie płotu

Post udostępniony przez macshona (@macshona)

 

Jeżeli Twoje dziecko ma niespożytkowaną energię, to pozwól mu pomalować płot… przy pomocy wody i pędzla. Twoje dziecko będzie miało świetną zabawę a ty zyskasz trochę czasu na relaks.

 

Sesja z noworodkiem

 

Jeżeli chcesz sprawić by noworodek podczas bajecznej sesji zdjęciowej był wygodnie ułożony i się nie ruszał to warto by któreś z rodziców robiło za… żywą matę studyjną 😉

 

 

Zdalne huśtanie

 

Następnym razem na zakupach kup długą linę, którą będziesz mogła przywiązać do huśtawki. Teraz będziesz mogła się zrelaksować i wypić swojego drinka lub poczytać książkę, podczas gdy Twoje dziecko będzie mogło spokojnie się huśtać.

 

A może Wy kochane czytelniczki znacie jakieś podobne sztuczki rodzicielskie? Będziemy wdzięczne za podzielenie się nimi w komentarzu!

Skomentuj