Polub nas!

15 metod które pomogą Tobie w szybkim sprzątaniu. Dzięki tym rozwiązaniom będziesz miała więcej czasu dla siebie!

Według badań naukowych, osoby dorosłe spędzają od 7 do 19 godzin tygodniowo na sprzątaniu w domu. Czas ten jest różny ponieważ zależy od kilku czynników tj: wiek, status socjalny, typ budownictwa, liczba pokoi oraz wykorzystywane metody sprzątania. O ile na niektóre rzeczy nie mamy wpływu to na ten ostatni czynnik można wpłynąć znacznie – wszystko dzięki odpowiednim metodom sprzątania, które mogą znacznie ułatwić cały proces. Dlatego dzisiaj chciałybyśmy pokazać Wam kilka prostych i efektywnych metod sprzątania. Warto wypróbować je w domu – są bardzo proste i oryginalne. Powodzenia!

 

Skarpety do czyszczenia żaluzji

Post udostępniony przez Jill Nystul / Blogger / Author (@byjillee)

 

Czyszczenie żaluzji nie jest prostym zadaniem, szczególnie kiedy szmatka którą sprzątamy zacznie się zaciągać o ostre elementy. Do tego zadania świetnie się sprawdzi stara skarpetka nałożona na dłoń.

 

Folia aluminiowa do czyszczenia naczyń żaroodpornych

Post udostępniony przez Tips 4 Moms, Rachel Miller (@1crazyhousetips)

 

Gdy chcesz wyczyścić naczynia żaroodporne to warto sięgnąć po folię aluminiową. Wystarczy że do naczynia nalejesz odrobinę wody z płynem do naczyń i całość zaczniesz przecierać folią aluminiową zwiniętą w kulkę.

 

 

Czyszczenie mosiądzu… keczupem


 

Jeżeli chcesz sprawić by elementy wykonane z mosiądzu odzyskały dawny blask to sięgnij po keczup. Nałóż odrobinę keczupu na czyszczoną powierzchnie a następnie całość zacznij przecierać gąbeczką do naczyń wykonując okrężne ruchy. Następnie użyj czystej szmatki by wytrzeć pozostałość keczupu z czyszczonej powierzchni i całość umyj pod bieżącą wodą. Przy trudniejszych zabrudzeniach możesz do keczupu dodać odrobinę soli.

 

Soda oczyszczona i ocet do czyszczenia okien

 

Ciężko jest usunąć brud i kurz znajdujący się w zakamarkach ram okiennych. Aby ułatwić sobie ten proces to sięgnij po sodę oczyszczoną oraz ocet. Mieszaninę nałóż na zabrudzoną powierzchnię i pozostaw tam na 5-10 minut. Następnie przy użyciu szczoteczki do zębów wymieć mieszaninę od strony zakamarków aż do środka ramy. Teraz zebrany brud z łatwością usuniesz przy pomocy chusteczki.

 

 

Ręczniki papierowe oraz ocet do czyszczenia toalety

Post udostępniony przez Jill Nystul / Blogger / Author (@byjillee)

 

Znacznie łatwiej jest usuwać brud zalegający w toalecie gdy się do tego odpowiednio przygotujemy. W tym przypadku wystarczy że namoczysz kilka warstw papierowego ręcznika w occie i całość pozostawisz na zabrudzonych powierzchniach na kilka godzin. Po upływie tego czasu wystarczy że usuniesz ręcznik papierowy – powierzchnia będzie idealnie czysta.

 

Lśniący kran dzięki paście do zębów

 

Jeżeli chcesz by Twój kran znów lśnił to sięgnij po pastę do zębów. Wystarczy że naniesiesz odrobinę pasty na gąbeczkę do naczyń i zaczniesz przecierać kran. Na końcu całość opłucz wodą i wytrzyj do sucha.

 

 

Gumowe rękawiczki do czyszczenia delikatnych mebli

 

Użyj rękawiczek gumowych aby dokładnie usunąć sierść zwierząt z miękkich mebli. Gumowe rękawiczki będą przyciągały sierść i włosy jak magnes.

 

Krem do golenia do czyszczenia stali nierdzewnej

Post udostępniony przez Jill Nystul / Blogger / Author (@byjillee)

 

Krany oraz stal nierdzewna to powierzchnie, które z łatwością wyczyścisz przy użyciu kremu do golenia. Wystarczy że nałożysz krem do golenia na czyszczoną powierzchnie i zaczniesz go wcierać przy użyciu gąbeczki. Następnie całość dokładnie wytrzyj i gotowe.

 

 

Orzechy włoskie usuną zadrapania na drewnianych powierzchniach

 

 

Aby zamaskować małe rysy na drewnianych meblach warto jest sięgnąć po orzechy włoskie lub orzechy brazylijskie. Mając miąższ orzecha zacznij polerować mebel w uszkodzonym miejscu do momentu aż zadrapania przestaną być widoczne. Następnie przetrzyj powierzchnie suchą i miękką szmatką. Sposób ten działa dzięki zawartości naturalnych olejów znajdujących się w wymienionych wcześniej orzechach.

 

Przywróć blask urządzeń dzięki alkoholowi

 

Świetnym sposobem na wypolerowanie urządzeń wykończonych stalą nierdzewną jest użycie alkoholu. Wystarczy przetrzesz te powierzchnie miękką szmatką nasączoną kilkoma kroplami alkoholu, a Twoja mikrofalówka, czajnik czy toster będzie wygalał jak nowy.

 

 

Tace i pojemniki do organizacji rzeczy

Post udostępniony przez Simply Organized (@simplyorganized)

 

Post udostępniony przez Simply Organized (@simplyorganized)

 

Aby nie dopuścić do powstania bałaganu w szufladzie warto jest użyć tac i pojemników. Włóż je do szuflady i ułóż w taki sposób by pasowały do siebie. Dzięki temu znacznie skrócisz czas oraz częstotliwość sprzątania szuflad, ponieważ będzie panował tam porządek.

 

Organizacja drzwiczek

Post udostępniony przez A Bowl Full of Lemons (@abowlfulloflemons)

 

Drzwiczki to świetne miejsce do wykorzystania. Dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu tego miejsca zaoszczędzisz wiele miejsca oraz bardziej zorganizujesz swoje rzeczy. Wystarczy kupić kilka haczyków i półek. Dzięki temu na drzwiczkach możesz umieścić różne butelki, słoiki, szczotki itp. Sposób ten sprawdzi się przede wszystkim w różnego rodzaju pomieszczeniach gospodarczych i schowkach.

 

 

Sortowanie w pionie

Post udostępniony przez Marie "KonMari" Kondo (@mariekondo)

 

Ręczniki i ścierki przechowywane w szufladach lepiej jest przechowywać pionowo w rzędach. Dzięki temu szybko znajdziesz interesującą Ciebie rzecz.

 

Poszewki

 

Wyprasowane i złożone komplety pościeli dobrze jest włożyć w poszewkę od poduszki z tego kompletu. Dzięki temu szybko znajdziesz to co Ciebie interesuje.

 

 

Używanie organizera na dokumenty do przechowywania rzeczy

 

Organizer na dokumenty świetnie sprawdzi się w łazience a także w kuchni do organizacji puszek, forem do ciast i innych kuchennych przedmiotów.

Skomentuj