Polub nas!

15 nietypowych i kreatywnych inspiracji na choinkę. Wprowadź świąteczny nastrój do swojego domu!

Kupno prawdziwej choinki czy złożenie sztucznej sprawia, że natychmiast w naszym domu pojawia się świąteczny klimat. Niestety jedyną rzeczą na jaką masz wpływ dekorując swoje drzewko jest to, jak je ubierzesz, w jaki sposób rozwiesisz gotowe ozdoby oraz jakich kolorów użyjesz. Za każdym razem efekt jest piękny, jednak nie jest to do końca to. Jeżeli masz artystyczną duszę i chciałabyś sama zadbać o świąteczny klimat w swoim domu to mamy dla Ciebie świetny pomysł… zaprojektuj swoją choinkę sama. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić lub nie masz na to pomysłu, to zebrałyśmy dla Ciebie 15 pomysłów na alternatywne drzewka choinkowe, które są bardzo kreatywne, unikatowe oraz wnoszących wiele ciepła i radości do udekorowanego wnętrza. Taka choinka z pewnością zaskoczy Twoich bliskich. Do dzieła!

 

Choinka zrobiona ze zdjęć

 

Do wykonania takiej choinki świetnie nadadzą się zdjęcia rodzinne. Dzięki takiej choince uzyskasz ciepłą atmosferę rodzinną oraz wywołasz efekt czułych wspomnień.

 

Choinka zrobiona z gałęzi jodły

 

Do wykonania tej choinki nadadzą się zarówno prawdziwe jak i sztuczne gałęzie. Jest to minimalistyczne i eleganckie drzewko. Dużym plusem tego pomysłu jest to, że możesz wykorzystać swoje ulubione ozdoby do przyzdobienia jej.

 

 

Choinka z naklejek

 

Warto w tym pomyśle trzymać się jaskrawych kolorów. Szablon choinki możesz kupić lub wyciąć z kolorowego bloku technicznego. Przyklej do ściany za pomocą dwustronnej taśmy klejącej. Taka choinka jest bardzo prosta oraz bardzo ładna.

 

Choinka wykonana z lampek choinkowych

 

Wykonanie takiej choinki jest bardzo proste a jej wygląd robi ogromne wrażenie. Choinka taka wprowadzi bardzo przytulny nastrój w Twoim domu. Choinkę możesz zrobić na ścianie lub też na kawałku drewnianej płyty. Lepiej jest posłużyć się płytą, ponieważ w trakcie rozwieszania lampek trzeba wbijać gwoździe.

Wbijaj gwoździe tak aby uzyskać trójkąt a następnie poprowadź przewód z lampkami w taki sposób aby uzyskać wygląd choinki. Do tego pomysłu świetnie nadadzą się lampki z białym przewodem.

Alternatywnie zamiast gwoździ możesz użyć samoprzylepnych haczyków kuchennych bądź łazienkowych.

Choinkę taką możesz  też delikatnie udekorować ulubionymi ozdobami świątecznymi.

 

 

Choinka wykonana ze sznurka

 

Choinka jest identyczna w wykonaniu jak choinka z lampek choinkowych. Gdy już powbijasz gwoździki lub przykleisz samoprzylepne haczyki kuchenne bądź łazienkowe, to zamiast sznura z lampkami choinkowymi należy użyć grubej włóczki.

 

Prosta choinka ze sznura

 

Choinka jest bardzo prosta w wykonaniu a czas potrzebny na jej wykonanie wynosi ok. 5 minut. Wystarczy że wbijesz gwoździe wg. schematu na rysunku a następnie przepuścisz przez nie sznur. Alternatywnie zamiast wbijania gwoździ możesz użyć samoprzylepnych haczyków kuchennych lub łazienkowych albo podkleić sznur przy pomocy kawałków taśmy klejącej.

Taką choinkę możesz przyozdobić używając ulubionych ozdób świątecznych.

 

 

Choinka z szyszek

 

Ten prosty do wykonania wariant składa się z samych naturalnych składników. Nawet wersja z jedną szyszką wygląda uroczo i ślicznie. Większą wersję uzyskasz poprzez przyklejenie do siebie kilku szyszek. Aby uzyskać efekt śniegu warto jest użyć sztucznego śniegu w sprayu.

 

Choinka z papieru do pakowania prezentów

 

Do wykonania tej choinki wystarczy papier do pakowania prezentów. Wybierz wzór który się Tobie podoba, wytnij z niego kilka pasków o różnych długościach i przyklej je na ścianę tak aby uzyskać kształt choinki. Wewnątrz choinki możesz wkleić ulubione ozdoby choinkowe lub zdjęcia rodzinne.

 

 

Choinka z włóczki w kształcie stożka

 

Na papierowy stożek nawiń włóczkę i całość posmaruj klejem do papieru rozrobionym z wodą w stosunku 1:1. Gdy ten wyschnie (trawa to ok. 2 dni) to delikatnie oderwij stożek od włóczki i wyciągnij go.

 

Malowana choinka

 

Choinkę taką możesz kupić w formie naklejki lub też samodzielnie ją namalować. Taka choinka jest świetnym pomysłem dla tych, którzy mają zbyt mało miejsca w domu na to aby postawić żywą choinkę.

 

 

Choinka wykonana z bombek choinkowych

 

Bombki choinkowe to nieodłączny element świąt, dlatego świetnym pomysłem może być wykonanie choinki przy użyciu bombek choinkowych. Taka choinka jest bardzo kolorowa i pogodna.

 

Choinka z pamiątek lub ozdób świątecznych

 

Wykonując taką choinkę możesz używać wszystkich ulubionych przedmiotów, które masz w swoim domu. Mogą być to pocztówki, magnesy na lodówkę, pluszowe zabawki itp. Taka choinka na pewno będzie dla Ciebie wyjątkowa, ponieważ będzie składała się z rzeczy, które mają dla Ciebie szczególne znaczenie.

 

 

Choinka wykonana z dratwy lub innego sznurka

 

Wykonanie tej choinki jest bardzo podobne do wersji opisanej powyżej. Jedyną różnicą jest tutaj to, że dratwę bądź sznurek nawijamy na stożek bardzo ciasno oraz tym że po wyschnięciu kleju nie trzeba wyciągać stożka spod sznurka.

 

Choinka wykonana z papieru do pakowania prezentów oraz wstążek

 

 

Choinka wykonana z kartonu

 

Choinka ta jest przykładem na to, jak niewielkim wkładem pracy można uzyskać świetny rezultat. Wystarczy że połączysz ze sobą kilka kartonów, na których wytniesz kilka otworków w kształtach kojarzących się ze świętami (gwiazdki, renifery, choinki itp.). Dobrym pomysłem jest też włożenie do jej wnętrza kolorowego podświetlenia.

Skomentuj