Polub nas!

Położyła mokry ręcznik na kuchence. Już nigdy nie wyczyścisz swojej kuchenki inaczej!

Statystycznie ludzie czyszczą swoje kuchenki raz lub dwa razy do roku. Po takim czasie kuchenkę trzeba mocno szorować co jest trudnym oraz pracochłonnym zadaniem – dlatego staramy wykonywać się jak najrzadziej tą czynność. A co by się stało gdyby tak móc czyścić kuchenkę częściej i o wiele łatwiej? Ten temat z pewnością jest warty uwagi!

 

Szybkie przecieranie powierzchni kuchenki nie zawsze pozwala nam na pozbycie się z niej przypalonych substancji. Ta sama zasada tyczy się przelanego wrzątku z naszych garnków, które lubią gromadzić się wokół naszych palników. Nie trzeba już wspominać o tłustych plamkach powstających podczas smażenia czy wyschniętych plamach oleju sprzed kilku dni.

Mając takie plammy możemy sięgać po gotowe środki czyszczące, które kupimy w każdym sklepie – najlepiej sprawdzają się preparaty do czyszczenia piekarników. Jednak równie skutecznie można wyczyścić swoją kuchenkę przy pomocy domowych sposobów. Sposób który chcemy Wam przedstawić świetnie się sprawdzi na szklanych powierzchniach, ceramicznych palnikach a także na kuchenkach wykonanych ze stali nierdzewnej. Po zastosowaniu tej metody powierzchnia będzie wyglądała na świeżą, czystą oraz wolną od wszelkich zabrudzeń.

 

 

Jak wyczyścić kuchenkę

W tym sposobie wystarczy sięgnąć po składniki, które na pewno masz w swoim domu i są to:

  • Soda oczyszczona
  • Woda
  • Mydło

 

 

Na początku rozsyp sodę oczyszczoną na zabrudzone powierzchnie swojej kuchenki. Następnie na posypane powierzchnie nałóż ręczniki namoczone w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła i pozostaw wszystko na ok. 15 minut. W przypadku trudniejszych zabrudzeń pozostaw wszystko na kilka godzin namaczając ręczniki za każdym razem gdy te wyschną.

 

 

 

Po upływie zadanego czasu zdejmij ręczniki i całość wytrzyj przy pomocy wilgotnej gąbki kuchennej z dodatkiem płynu do naczyń. Następnie całość wypoleruj szmatką z mikrofibry, dzięki której uzyskasz finalny efekt i połysk. Gotowe! Prawda że proste?

 

Skomentuj